1. O REFLEKSOLOGII
  2. ZABIEGI
  3. OPINIE
  4. KURSY
  5. ARTYKUŁY
  6. O NAS
  7. KONTAKT

Refleksologia twarzy  

Jest to metoda  bazująca  na medycynie orientalnej, czerpiąca również z osiągnięć współczesnej neurofizjologii. Jej atutem jest praca w bezpośredniej bliskości mózgu, dzięki czemu sam zabieg jest krótszy a techniki uciskowe mniej intensywne niż w pracy na stopach - przy porównywalnej skuteczności. Każde zakłócenie stanu energetycznego narządów jest sygnalizowane na twarzy w postaci złogów, zmian w strukturze i zabarwieniu skóry, przedwczesnych zmarszczek. Warto zwrócić uwagę na problemy skórne, które utrzymują się przez dłuższy czas mimo zabiegów kosmetycznych i leczenia dermatologicznego - ich przyczyna może leżeć w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych i dopiero jej usunięcie przynosi poprawę stanu skóry. Zmiany skórne wskazują też na obszary ciała, które mogą być zagrożone w przyszłości, co ma znaczenie w profilaktyce. Dzięki refleksologii można wykryć pierwotną przyczynę zaburzeń oraz określić stopień ich zaawansowania. To z kolei pozwala ustalić indywidualny plan terapii.

Wpływ na ciało i emocje
Odpowiednie rozpracowanie rejonów najbardziej zablokowanych usprawnia przewodnictwo nerwowe i energetyczne, poprawia przepływ krwi  i  limfy  w  tkankach,  uwalnia od napięć i negatywnych emocji, mobilizuje ciało do detoksykacji. Wyniki badań naukowych  potwierdziły  wydzielanie  się  podczas  terapii  m.in.  endorfin,  serotoniny, co poprawia nastrój,  głęboko  wycisza, działa  przeciwbólowo, wprowadza w stan niezwykłego rozluźnienia i błogości.

Wpływ na umysł
Refleksologia twarzy korzystnie wpływa na sprawność umysłową dzieci i dorosłych. Poprawia refleks, koncentrację i zdolność zapamiętywania. Liczne obserwacje potwierdzają  jej  skuteczność  u  dzieci  mających  problemy  w  nauce.

Działania kosmetyczne
Stymulacja stref na twarzy poprawia napięcie skóry oraz krążenie krwi i limfy, stymuluje mięśnie i przewodnictwo nerwowe. Zmniejsza to tendencje do opuchlizny i tzw. worków pod oczami, wygładza zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Daje efekt liftingu – skóra staje się sprężysta i lepiej znosi codzienny stres. Refleksoterapia twarzy przywraca jej naturalny koloryt i witalność.

Warto pamiętać, że wygląd naszej twarzy to również stan naszych narządów, a więc odruchowa stymulacja organów wewnętrznych jest jednocześnie terapią przeciwzmarszczkową (na zasadzie sprzężenia zwrotnego).

Refleksologia twarzy i głowy jest nowością w Europie - unikalnym połączeniem terapii oddziałującej  na  ciało i emocje z wymiernymi  efektami kosmetycznymi. W Polsce rozwija się dopiero od kilkunastu lat, ale już ma spore grono zwolenników. Wiele osób doświadczając jej dobroczynnego wpływu wpisuje refleksologię twarzy w swój tygodniowy plan zajęć, by dbać o kondycję psychofizyczną. To wyjątkowy zabieg.  Warto przekonać się osobiście.

Refleksologia twarzy może być wykonywana manualnie lub za pomocą specjalistycznych narzędzi. Czas zabiegu to ok.40 min.