1. O REFLEKSOLOGII
  2. ZABIEGI
  3. OPINIE
  4. KURSY
  5. ARTYKUŁY
  6. O NAS
  7. KONTAKT

Refleksologia stóp
Według statystyk przeciętny Europejczyk stawia codziennie ok. dziewięciu tysięcy kroków. Stopy dźwigają ciężar całego ciała a jednocześnie poświęca się im niewiele uwagi. Refleksologia przynosi obolałym stopom ogromną ulgę, jej działanie obejmuje jednak całe ciało. Wszelkie zaburzenia (również te, które dopiero dadzą dolegliwości w przyszłości) są sygnalizowane na stopach w postaci stwardnień, złogów podskórnych, zmian zabarwienia i struktury skóry czy też zmian chorobowych. Wiedzę o tym, że stan stóp ma wpływ na ogólne samopoczucie i zdrowie człowieka wykorzystuje się od tysięcy lat, co potwierdza skuteczność tej terapii.

Stosowane przeze mnie techniki, pozwalają na dotarcie do głębiej położonych receptorów. Rezultatem są silniejsze efekty terapeutyczne. Wiedza o przepływie energii w organizmie, zaczerpnięta z tradycyjnej medycyny chińskiej, pozwala wychwycić zaburzenia w systemie energetycznym. Tym samym umożliwia dotarcie do pierwotnej przyczyny dolegliwości i usunięcie blokad, które zakłócały przepływ energii. Pobudzenie tysięcy zakończeń nerwowych na stopach usprawnia funkcjonowanie całego organizmu zapoczątkowując naturalny proces samoleczenia. Podczas zabiegu stymulowana jest przysadka mózgowa, która wytwarza własne środki przeciwbólowe (endorfiny). Wpływają one korzystnie na nastrój, dlatego nazywa się je hormonami szczęścia.

Jak wygląda zabieg
Przed masażem możesz zanurzyć stopy w  relaksującej kąpieli (np. z dodatkiem olejku lawendowego). Jest to też czas na rozmowę dotyczącą przebiegu terapii, reakcji organizmu na zabiegi itp. Potem układasz się wygodnie na leżance. Terapeuta zaczyna masaż od technik relaksacyjnych, które pozwalają się rozluźnić. Potem bodźce są stopniowo wzmacniane, praca na receptorach jest bardziej intensywna, by  na  koniec powrócić  do  technik przyjemnych i odprężających. Wiele osób zasypia podczas zabiegu.

Pacjenci czasem pytają czy refleksologia stóp jest zabiegiem bolesnym. Zdarza się, że w przypadku zaburzeń w pracy organizmu pewne obszary na stopach mogą reagować bólem. Jednak zadaniem refleksologa jest dostosować technikę pracy tak, by nie przekraczać indywidualnego progu bólowego.

Zabieg refleksoterapii stóp  trwa  ok. 45-55 minut.  Sesja zabiegowa zwykle obejmuje 10-12 zabiegów wykonywanych z reguły 2 razy w tygodniu.