1. O REFLEKSOLOGII
  2. ZABIEGI
  3. OPINIE
  4. KURSY
  5. ARTYKUŁY
  6. O NAS
  7. KONTAKT

Refleksologia rąk  

Refleksologia rąk jest zabiegiem, który łączy w sobie prostotę z dużą skutecznością. Ta forma refleksoterapii jest często niedoceniana, ale niesłusznie. Przynosi nie tylko relaks, ale też wymierne efekty terapeutyczne. Codzienna praktyka potwierdza, że nasze ręce mają prawdziwie leczniczą moc.

Dłoń jest jednym z tych obszarów, które mają największą reprezentację w korze czuciowej i ruchowej mózgu co przekłada się na dużą skuteczność przeprowadzanych na niej zabiegów refleksologicznych. Jej wyjątkowe powiązanie z sercem i mózgiem pozwala na efektywną pracę m.in. w przypadku problemów emocjonalnych oraz związanych z funkcjonowaniem układu nerwowego. Jest to zabieg głęboko odprężający, regenerujący i rewitalizujący. Można go wykonywać w połączeniu z innymi formami refleksoterapii lub niezależnie od nich. Stanowi doskonały sposób na regenerację przeciążonych codzienną pracą dłoni ale też przynosi rozluźnienie i ulgę całemu ciału. W zależności od potrzeb Klienta zabieg ten przyjmuje różną postać: masażu manualnego lub miejscowej stymulacji narzędziami refleksologicznymi. Wykonywany jest w pozycji siedzącej lub leżącej.

Niewątpliwym atutem pracy na dłoniach jest wygodne dla Klienta zastosowanie jej w autoterapii, a jak wiadomo codzienna stymulacja wykonywana samodzielnie w znaczący sposób wzmacnia efekty zabiegów profesjonalnych i przyspiesza proces zdrowienia. Refleksologię rąk można stosować zarówno jako sposób na podtrzymanie dobrego zdrowia (a jak wiadomo „lepiej zapobiegać niż leczyć”), ale także jako „podręczną apteczkę” praktycznie w każdej sytuacji.