1. O REFLEKSOLOGII
  2. ZABIEGI
  3. OPINIE
  4. KURSY
  5. ARTYKUŁY
  6. O NAS
  7. KONTAKT

   

Jestem dyplomowanym refleksologiem – terapeutą. Specjalizuję się w MultiRefleksologii, co oznacza, że łączę różne techniki refleksoterapii, aby uzyskać jak najlepszy efekt terapeutyczny. Uzyskałam certyfikaty m.in. The International Academy of Reflexology and Meridian Therapy, założonej przez duńską terapeutkę Inge Dougans oraz Międzynarodowego Instytutu Refleksologii Twarzy (Instituto de Reflexologia Facial International), propagującego metodę Lone Sorensen. Szkoliłam się też w zakresie aurikuloterapii (refleksologii ucha) i Nowej Akupunktury Czaszki dr. Yamamoto. We Francji studiowałam MultiRefleksologię Dien Chan - ukończyłam pełny cykl szkoleniowy (poziom master). Jest to metoda opracowana przez prof. Bui Quoc Chau, wykorzystująca osiągnięcia współczesnej neurofizjologii - niezwykle wszechstronna, skuteczna i inspirująca. Inspiracją jest dla mnie również metoda Ingham. W 2008 r. utworzyłam Centrum Refleksoterapii prowadzące działalność edukacyjną i terapeutyczną.

Refleksologia zafascynowała mnie swoją wszechstronnością, skutecznością i precyzją. Jestem przekonana, że postrzeganie człowieka jako całości jest kluczem do uzdrowiania – zwłaszcza jeżeli problemy zdrowotne nie mają jeszcze odzwierciedlenia w wynikach badań, choć dają już realne dolegliwości. Nieustannie poznaję tajniki refleksologii, weryfikuję techniki, studiuję publikacje z całego świata - doskonalę swoje umiejętności odczytywania sygnałów ciała. Moim marzeniem jest, aby korzystanie z refleksoterapii stało się oczywistym wyborem dla ludzi dbających o zdrowie. Dlatego propaguję refleksologię oraz dzielę się wiedzą na kursach i warsztatach refleksologicznych.

Zachęcam do dbania o swoje dobre samopoczucie. Czas, który przeznaczymy dla siebie jest bezcenny. W tych chwilach, kiedy "nic nie musimy" ciało oddycha z ulgą, twarz może uwolnić się z gorsetu nagromadzonego stresu, stopy nie dźwigają ciężaru ciała, lecz są obiektem uwagi i troski. Takie zatrzymanie w codziennym biegu jest niezbędne. Dopiero wtedy możemy poczuć jak bardzo nam tego brakowało: troskliwej uwagi skierowanej na na ciało, które wykonuje dla nas nieustającą pracę, na psychikę i emocje, które starają się sprostać wyzwaniom współczesnego świata.

Oczywiście, żadne słowa nie przekonają tak, jak zabieg, którego można doświadczyć samemu. Wiem, że warto spróbować. Wiele razy widziałam, jak dzięki refleksologii ludzie odzyskują energię i radość życia, jak zaczynają z dbałością, zrozumieniem i delikatnością traktować swoje ciało, a nawet przewartościowują swoje życie, by czerpać z niego to, co najlepsze. Dla mnie bycie z Państwem   w   takich   momentach   jest  ogromną  radością i najlepszą motywacją do dalszej pracy. Mam nadzieję na wiele takich spotkań.

Zapraszam serdecznie

Anna Prokop