1. O REFLEKSOLOGII
  2. ZABIEGI
  3. OPINIE
  4. KURSY
  5. ARTYKUŁY
  6. O NAS
  7. KONTAKT

MultiRefleksologia - Dien Chan  

Dien Chan jest wyjątkowo bogatą i wszechstronną formą refleksoterapii, zakładającą istnienie wielokierunkowej sieci powiązań (głównie na twarzy, ale też w całym ciele), dlatego nazywana jest również MultiRefleksologią. "Dien" oznacza twarz, "Chan" – obserwację i terapię. Dien Chan oznacza więc metodę obserwacji i terapii twarzy (oraz ciała). Została stworzona w latach 80. XX wieku w Wietnamie przez prof. Bùi Quôc Châu. Terapia ta łączy w sobie racjonalne, naukowe podejście Zachodu z filozofią Wschodu i wykorzystuje układ nerwowy jako podstawową drogę komunikacji.

Jak wiadomo twarz jest bogato unerwiona i unaczyniona, co daje doskonały dostęp do wszelkich funkcji ciała. Można ją porównać do panelu sterowania (dlatego refleksologię twarzy Dien Chan nazywa się też "terapią cybernetyczną"). Bezpośrednia bliskość mózgu powoduje, że stymulacja twarzy odpowiednimi technikami przynosi natychmiastowe efekty terapeutyczne.

Dien Chan bazuje na zasadach obowiązujących w klasycznej refleksologii, ale różni się od niej tym, że działa wielokierunkowo. MultiRefleksologię Dien Chan tworzą 3 współzależne osie: mapy refleksologiczne, narzędzia i punkty BQC (tzw. punkty neurologiczne). Łączenie ich w zabiegu przekłada się na szybkość i skuteczność tej metody. Wyjątkowość multirefleksologicznego podejścia w terapii polega na łączeniu pracy na mapach ciała i punktach neurologicznych znajdujących się w obrębie głowy z różnorodnymi narzędziami i technikami stymulacji. Umiejętne zastosowanie teorii podobieństwa formy w praktyce oznacza wielokrotne zwiększenie potencjału refleksologii i jej dynamiki. Krótko mówiąc: daje ogromną ilość rozwiązań. Dodatkowo stosowanie spersonalizowanych formuł utrwala efekty terapii i przyspiesza proces zdrowienia.

MultiRefleksologia ma zastosowanie w licznych dolegliwościach, co pozwala ograniczyć ilość przyjmowanych leków i poprawia jakość życia. Doskonałe rezultaty otrzymujemy m.in. w terapii problemów neurologicznych, dermatologicznych, pokarmowych, krążeniowych, reumatologicznych oraz zaburzeń przemiany materii i chorób układu moczowo-płciowego.