1. O REFLEKSOLOGII
  2. ZABIEGI
  3. OPINIE
  4. KURSY
  5. ARTYKUŁY
  6. O NAS
  7. KONTAKT

Działanie refleksologii:         

- podnosi odporność organizmu,
- obniża poziom stresu i napięcia mięśniowego,
- likwiduje dolegliwości bólowe (m.in. migreny, bóle stawów, pleców),
- usprawnia pracę przewodu pokarmowego likwidując dolegliwości trawienne,
- zmniejsza dolegliwości związane z menopauzą, bolesnymi miesiączkami i PMS,
- jest skuteczna przy problemach z bezsennością,
- wspomaga pracę serca i układu krążenia,
- korzystnie wpływa na poziom ciśnienia krwi,
- wspomaga leczenie alergii, astmy,
- pomaga dzieciom mającym problemy z koncentracją, nauką,
- jest skuteczna przy nadpobudliwości (ADHD) i stanach napięcia emocjonalnego,
- poprawia jakość życia ludzi ciężko chorych,
- jest świetną profilaktyką dla osób dbających o dobrą kondycję psychofizyczną.
 

Refleksologia ma tak szeroki zakres działania dzięki wykorzystaniu ogromnych zdolności regeneracyjnych ludzkiego organizmu a jej skuteczność szacuje się na ok. 90%.

Przeciwwskazania 

Masażu uciskowego nie stosuje się przy schorzeniach wymagających operacji, złamaniach i obrażeniach uniemożliwiających ucisk (również przy uszkodzeniach skóry), silnych depresjach i ciąży wysokiego ryzyka. Zdrowa ciąża nie jest przeciwwskazaniem do refleksoterapii, która łagodzi dolegliwości ciążowe (nudności, bóle pleców), ułatwia poród i przyspiesza regenerację, ma dobroczynny wpływ na zdrowie matki i dziecka.

Refleksologia  jest  bezpieczna  i  warta  polecenia  w przypadkach, kiedy inne metody nie dają rezultatów. Służy nie tylko przywracaniu zdrowia, ale również pomaga w jego utrzymaniu. Przynosi poprawę samopoczucia. Warto ją stosować w każdym wieku - od okresu noworodkowego aż po wiek podeszły.

Zasada serii zabiegowej                                                                  

Każdy - nawet pojedynczy - zabieg refleksoterapii korzystnie wpływa na samopoczucie, daje głęboki relaks, wycisza emocje, łagodzi ból. Poprawa zwykle następuje po pierwszych zabiegach, jednak osiągnięcie trwałych efektów wymaga zwykle kontynuowania terapii. Systematyczność jest jednym z czynników decydujących o sukcesie terapeutycznym. Dlatego ważna jest ilość zabiegów i ich częstotliwość.

Ilość masaży w serii zależy od kilku czynników - indywidualnych potrzeb, stanu zdrowia, wieku, kondycji i dolegliwości. Wywiad przeprowadzony podczas pierwszego spotkania pozwala poznać potrzeby pacjenta, a także ewentualne przeciwwskazania. Pozostałych informacji dostarcza sam zabieg oraz reakcja organizmu.